Platforma do telestomatologii

telestomatologia

W USA nie tak dawno stworzona była platforma do telestomatologii, która jest przeznaczona specjalne dla stomatologów i higienistek. Dzięki niej można mieć kontakt z pacjentami niezależnie od lokalizacji.

Przygotowana specjalnie platforma to rozwiązanie, dzięki któremu będzie można między innymi prowadzić wirtualne konsultacje w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę internetową z pacjentem, który znajduje się w dowolnym na świecie miejscu. To narzędzie, które daje możliwość między innymi wprowadzenia wideokonferencji na żywo oraz przesyłania sobie zdjęć RTG.

Te osoby, które przygotowywały platformę potwierdzają, że daje ona możliwość wprowadzenia telestomatologii dosłownie w każdym gabinecie bez konieczności wykonywania dużych inwestycji w sprzęt czy oprogramowanie. Dzięki temu będzie można pozyskiwać sobie nowych pacjentów bez zatrudniania nowych pracowników czy też rozwijania bazy lokalowej.

Jest to najnowszy dział rozwijającej się w Ameryce tak zwanej telemedycyny, która przede wszystkim daje nam możliwość realizowania kontaktu między lekarzem a pacjentem w szybki sposób niezależnie od tego, gdzie obie strony będą się znajdować. Telemedycyna do tej pory usprawniła opiekę medyczną w wielu dziedzinach, jednak do tej pory nie dotyczyło to nadal stomatologii. Ale ta sytuacja prawdopodobnie będzie się już zmieniać w najbliższym czasie. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie pojawia się między innymi coraz większe zainteresowanie gabinetów stomatologicznych tego typu zadaniami. To sprawia, że nowości technologiczne zaczynają się obecnie pojawiać w wielu gabinetach stomatologicznych.

To oczywiście będzie również związane z tym, że pojawiają się takie możliwości, które doprowadzą do sytuacji, w której platforma TeleDent stanie się powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem. Firma, która ją przygotowała oczekuje, że dzięki niej uda się poprawić stan jamy ustnej u wielu mieszkańców Ameryki. Do tej pory istnieje bowiem problem związany z tym, że wielu mieszkańców USA ma problem z dotarciem do dentysty i to sprawia, że u wielu osób pojawiają się poważne problemy ze zdrowiem.